FINSKÁ SAUNA

Vítáme Vás v naší privátní sauně. 

V ceně je zapůjčení županů, ručníků, prostěradel, přezůvek a základní hygienické potřeby.

K doplnění tekutin je k dispozici samoobslužná lednice s ceníkem zde.

Filtrovaná voda je zdarma.

Čísla, která by vás mohla zajímat

Teplota: 80-95 °C
Vlhkost: 10-20 %
Doporučeno: 5-15 minut pocení

Finská sauna

Finská sauna je nejznámějším typem sauny s výraznými ozdravnými účinky na lidské tělo i psychiku. Intenzivním pocením se z těla odstraní zplodiny metabolismu. Silné prohřátí posiluje funkce krevního oběhu i termoregulaci organismu a příznivě a povzbudivě působí na lymfatický systém.

Hlavní výhody saunování

 • Vyplavení toxinů z těla
 • Prokrvení orgánů, končetin i kůže
 • Posílení imunitního systému
 • Prevence alergií
 • Zbavení stresu, depresí či migrén

Nepodceňujte odpočinek

Odpočinek je důležitou součástí saunovacího cyklu. Je dobré tělu umožnit zklidnění po náročném pocení a následném šoku z ochlazení, ať už pomocí sprchy či vědra. Doporučujeme odpočinek cca 10 minut před dalším cyklem. Po ukončení saunování se doporučuje odpočinek delší.


Desatero Saunování

 1. Do sauny nikdy nechodíme s plným žaludkem, ale ani hladoví.
 2. Před vstupem do sauny je třeba se důkladně osprchovat a umýt mýdlem a také se pečlivě osušit, aby došlo k rychlejšímu nástupu pocení.
 3. Do sauny chodíme zásadně bez plavek, které brání správnému prohřátí pokožky a mohly by způsobit podráždění. Na zakrytí intimních míst použijte prostěradlo.
 4. V sauně se pohodlně posaďte nebo si ideálně lehněte na prostěradlo - na rozdíl od sezení na lavici poloha vleže zajistí rovnoměrnou teplotu v celém těle a tím pádem může být Váš pobyt v útrobách sauny delší.
 5. Délka pobytu v samotné místnosti privátní sauny je velmi individuální, obecně ale doporučujeme 10 - 20 minut (pro finskou saunu do 15 minut). V místnosti "u kamínek" zůstáváme pouze dokud je nám teplo příjemné.
 6. Během fáze pocení je vhodné masírovat si kůži končetin kartáčem nebo jinými vhodnými pomůckami, což pomáhá otevírat kožní póry, aktivovat lymfatický systém a tím pádem vyplavovat nečistoty.
 7. Po prohřátí je důležité ochlazení těla, a to postupně, ideálně od končetin směrem k srdci - dochází ke skokovému nárůstu krevního tlaku. Prudké ochlazení masivně prokrvuje vnitřní orgány a vyplaví usazeniny a nečistoty do krevního řečiště.
 8. Po každém prohřátí a zchlazení si můžete dopřát odpočinek (10 až 15 minut) nebo opakovat proceduru teplo-chlad ihned po sobě. Po posledním opakování by měl přijít delší odpočinek (ideálně nad 20 minut) v relaxační místnosti s doplněním ztracených tekutin.
 9. Proces prohřátí a zchlazení je vhodné zopakovat dvakrát až třikrát (doporučeno).
 10. V privátní sauně, na rozdíl od sauny veřejné, si můžete dopřát nikým nerušenou komunikaci! Žádné pšt u nás neplatí. 🙂